Themes - Twenty Twenty-Two - en to nb_NO translation catalogue (191 entries)

note: Description of the theme
en: Built on a solidly designed foundation, Twenty Twenty-Two embraces the idea that everyone deserves a truly unique website. The theme’s subtle styles are inspired by the diversity and versatility of birds: its typography is lightweight yet strong, its color palette is drawn from nature, and its layout elements sit gently on the page. The true richness of Twenty Twenty-Two lies in its opportunity for customization. The theme is built to take advantage of the Full Site Editing features introduced in WordPress 5.9, which means that colors, typography, and the layout of every single page on your site can be customized to suit your vision. It also includes dozens of block patterns, opening the door to a wide range of professionally designed layouts in just a few clicks. Whether you’re building a single-page website, a blog, a business website, or a portfolio, Twenty Twenty-Two will help you create a site that is uniquely yours.
nb_NO: Bygget på et solid utformet grunnlag, omfavner Twenty Twenty-Two ideen om at alle fortjener et virkelig unikt nettsted. Temaets subtile stiler er inspirert av mangfoldet og allsidigheten til fugler: Typografien er lett, men likevel sterk, fargepaletten er hentet fra naturen, og oppsettselementene sitter forsiktig på sidene. Den sanne rikdommen til Twenty Twenty-Two ligger i muligheten for tilpasning. Temaet er bygget for å dra nytte av funksjonene for redigering av fullstendig nettsted introdusert i WordPress 5.9, noe som betyr at farger, typografi og oppsettet til hver enkelt side på nettstedet ditt kan tilpasses for å passe din visjon. Den inkluderer også dusinvis av blokkmønstre, som åpner døren til et bredt spekter av profesjonelt utformede oppsett med bare noen få klikk. Enten du bygger et enkeltsidenettsted, en blogg, et forretningsnettsted eller en portefølje, vil Twenty Twenty-Two hjelpe deg med å lage et nettsted som er unikt for deg.

[ctx: Template part name]
en: Footer
nb_NO: Sidebunn

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, small)
nb_NO: Sidetopp (mørk, liten)

[ctx: Template part name]
en: Header (Dark, large)
nb_NO: Sidetopp (mørk, stor)

[ctx: Template part name]
en: Header
nb_NO: Sidetopp

[ctx: Custom template name]
en: Page (No Separators)
nb_NO: Side (ingen skillelinjer)

[ctx: Custom template name]
en: Single Post (No Separators)
nb_NO: Enkeltinnlegg (ingen skillelinjer)

[ctx: Custom template name]
en: Page (Large Header)
nb_NO: Side (stor sidetopp)

[ctx: Duotone name]
en: Primary and tertiary
nb_NO: Primær og tertiær

[ctx: Duotone name]
en: Primary and secondary
nb_NO: Primær og sekundær

[ctx: Duotone name]
en: Primary and background
nb_NO: Primær og bakgrunn

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and tertiary
nb_NO: Forgrunn og tertiær

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and secondary
nb_NO: Forgrunn og sekundær

[ctx: Duotone name]
en: Foreground and background
nb_NO: Foregrunn og bakgrunn

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to tertiary
nb_NO: Diagonal bakgrunn til tertiær

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal tertiary to background
nb_NO: Diagonal tertiær til bakgrunn

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal background to secondary
nb_NO: Diagonal bakgrunn til sekundær

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal secondary to background
nb_NO: Diagonal sekundær til bakgrunn

[ctx: Gradient name]
en: Diagonal primary to foreground
nb_NO: Diagonal primær til forgrunn

[ctx: Gradient name]
en: Vertical tertiary to background
nb_NO: Vertikal tertiær til bakgrunn

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to background
nb_NO: Vertikal sekundær til bakgrunn

[ctx: Gradient name]
en: Vertical secondary to tertiary
nb_NO: Vertikal sekundær til tertiær

[ctx: Color name]
en: Tertiary
nb_NO: Tertiær

[ctx: Color name]
en: Secondary
nb_NO: Sekundær

[ctx: Color name]
en: Primary
nb_NO: Primær

[ctx: Color name]
en: Background
nb_NO: Bakgrunn

[ctx: Color name]
en: Foreground
nb_NO: Forgrunn

[ctx: Font family name]
en: Source Serif Pro
nb_NO: Kilde Serif Pro

[ctx: Font family name]
en: System Font
nb_NO: Systemskrift

en: Text-based grid of posts
nb_NO: Tekstbasert rutenett med innlegg

en: Simple blog posts
nb_NO: Enkle blogginnlegg

en: Large post titles
nb_NO: Store innleggsoverskrifter

en: Irregular grid of posts
nb_NO: Uregelmessig rutenett ed innlegg

en: Grid of image posts
nb_NO: Rutenett ed bildeinnlegg

en: Grid of posts
nb_NO: Rutenett med innlegg

en: Default posts
nb_NO: Standard innlegg

en: The Grand Theater<br>154 Eastern Avenue<br>Maryland NY, 12345
nb_NO: Det Norske Teatret<br>Kristian IVs gate 8<br>0164 Oslo

en: Location
nb_NO: Sted

en: February, 12 2021
nb_NO: 12. februar 2021

en: Date
nb_NO: Dato

en: <em>Flutter</em>, a collection of bird-related ephemera
nb_NO: <em>Flutter</em>, en samling av fuglerelaterte spesialutgivelser

en: Poster with right sidebar
nb_NO: Plakat med høyre sidestolpe

en: Grid of posts with left sidebar
nb_NO: Rutenett av innlegg med venstre sidestolpe

en: Blog posts with left sidebar
nb_NO: Blogginnlegg med venstre sidestolpe

en: Tags
nb_NO: Stikkord

en: Blog posts with right sidebar
nb_NO: Blogginnlegg med høyre sidestolpe

en: POSTS
nb_NO: INNLEGG

en: WELCOME
nb_NO: VELKOMMEN

en: <em>Goldfinch </em><br><em>&amp; Sparrow</em>
nb_NO: <em>Gullfink </em><br><em>og spurv</em>

en: Page layout with two columns
nb_NO: Sideoppsett med to kolonner

en: Oh hello. My name’s Angelo, and you’ve found your way to my blog. I write about a range of topics, but lately I’ve been sharing my hopes for next year.
nb_NO: Heisann. Mitt navn er Andreas og du har funnet min blogg. Jeg skriver om en rekke emner, men i det siste har jeg delt mine ønsker for neste år.

en: An illustration of a bird in flight
nb_NO: En illustrasjon ev en fugl som flyr

en: Page layout with image, text and video
nb_NO: Sideoppsett med bilde, tekst og video

en: Oh hello. My name’s Angelo, and I operate this blog. I was born in Portland, but I currently live in upstate New York. You may recognize me from publications with names like <a href="#">Eagle Beagle</a> and <a href="#">Mourning Dive</a>. I write for a living.<br><br>I usually use this blog to catalog extensive lists of birds and other things that I find interesting. If you find an error with one of my lists, please keep it to yourself.<br><br>If that’s not your cup of tea, <a href="#">I definitely recommend this tea</a>. It’s my favorite.
nb_NO: Heisann. Mitt navn er Andreas, og jeg driver denne bloggen. Jeg ble født i Porsgrunn, men bor for tiden i Innlandet. Du kjenner meg kanskje igjen fra utgivelser med navn som <a href="#">Våre ørner</a> og <a href="#">Sørgedue</a>. Jeg skriver som levebrød.<br><br>Jeg rbuker so regel denne bloggen til å katalogisere omfattende lister over fugler og andre ting jeg synes er interessant. Finner du en feil i ine lsiter, vennligst hold det for deg selv.<br><br>Om det ikke akkurat er din kopp te, <a href="#">anbefaler jeg definitivt denne teen</a>. Det er min favoritt.

en: <em>Watching Birds </em><br><em>in the Garden</em>
nb_NO: <em>Fugletitting </em><br><em>i hagen</em>

en: Page layout with image and text
nb_NO: Sideoppsett med bilde og tekst

en: Oh hello. My name’s Edvard, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show every Tuesday evening at 11PM EDT. Listen in sometime!
nb_NO: Heisann. Mitt navn er Edvin, og du har funnet mitt nettsted. Jeg er en ivrig fugletitter, og jeg har mitt eget radioprogram hver tirsdag kveld kl 23. Hør på det ved anledning!

en: Edvard<br>Smith
nb_NO: Edvin<br>Sørensen

en: About page on solid color background
nb_NO: Om-side med heldekkende fargebakgrunn

en: Oh hello. My name’s Jesús, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
nb_NO: Heisann. Mitt navn er Jens, og du har funnet veien til mitt nettsted. Jeg er en ivrig fugletitter, og har også mitt eget radioprogram tirdagskvelder kl 23.

en: Jesús<br>Rodriguez
nb_NO: Jens<br>Robertsen

en: Simple dark about page
nb_NO: Enkel mørk om-side

en: Oh hello. My name’s Emery, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
nb_NO: Heisann. Mitt navn er Elin, og du har funnet veien til mitt nettsted. Jeg er en ivrig fugletitter, og har også mitt eget radioprogram tirdagskvelder kl 23.

en: Emery<br>Driscoll
nb_NO: Elin<br>Drangstad

en: An image of a bird flying
nb_NO: Et bilde av en fugl som flyr

en: About page with media on the right
nb_NO: Om-side med media til høyre

en: Oh hello. My name’s Doug, and you’ve found your way to my website. I’m an avid bird watcher, and I also broadcast my own radio show on Tuesday evenings at 11PM EDT.
nb_NO: Heisann. Mitt navn er Dagfinn, og du har funnet veien til mitt nettsted. Jeg er en ivrig fugletitter, og har også mitt eget radioprogram tirdagskvelder kl 23.

en: Stilton
nb_NO: Stillfjord

en: Doug
nb_NO: Dagfinn

en: Image of a bird on a branch
nb_NO: Bilde med en fugl på en gren

en: About page with media on the left
nb_NO: Om-side med media til venstre

en: A podcast about birds
nb_NO: En podkast om fugler

en: Swoop
nb_NO: Slag

en: About page links
nb_NO: Om-sidelenker

en: About the hosts
nb_NO: Om vertene

en: Support the show
nb_NO: Støtt programmet

en: Listen on Spotify
nb_NO: Lytt til Spotify

en: Listen on iTunes Podcasts
nb_NO: Lytt til podkaster på iTunes

en: Watch our videos
nb_NO: Se våre videoer

en: A trouble of hummingbirds
nb_NO: Kolibrienes problemer

en: Logo featuring a flying bird
nb_NO: Logo som forestiller en flyvende fugl

en: About page links (dark)
nb_NO: Om-sidelenker (mørk)

en: About page with large image and buttons
nb_NO: Om-side med store bilder og knapper

en: Join my mailing list
nb_NO: Bli med på min e-postliste

en: Learn about my process
nb_NO: Lær om min prosess

en: Read about me
nb_NO: Les om meg

en: Take a class
nb_NO: Ta et kurs

en: Support my studio
nb_NO: Støtt mitt studio

en: Purchase my work
nb_NO: Kjøp mine arbeider

en: Heading and bird image
nb_NO: Overskrift og fuglebilde

en: This page could not be found. Maybe try a search?
nb_NO: Denne siden ble ikke funnet. Prøve et søk?

en: 404 content
nb_NO: 404-innhold

en: Header with tagline
nb_NO: Overskrift med slagord

en: Title, navigation, and social links header
nb_NO: Tittel, navigasjon og sidetopp med sosiale lenker

en: Title and button header
nb_NO: Sidetopp med tittel og knapp

en: Text-only header with tagline and black background
nb_NO: Sidetopp med ren tekst, slagord og svart bakgrunn

en: Text-only header with salmon background
nb_NO: Sidetopp med ren tekst og laksebakgrunn

en: Text-only header with green background
nb_NO: Sidetopp med ren tekst og grønn bakgrunn

en: Logo and navigation header
nb_NO: Sidetopp med logo og navigasjon

en: Small header with dark background
nb_NO: Liten sidetopp med mørk bakgrunn

en: Logo, navigation, and social links header with black background
nb_NO: Sidetopp med logo, navigasjon, sosiale lenker og med svart bakgrunn

en: Logo, navigation, and offset tagline Header
nb_NO: Sidetopp med logo, navigasjon og forskjøvet slagord

en: Logo and navigation header with gray background
nb_NO: Sidetopp med logo, navigasjon og med grå bakgrunn

en: <em>The Hatchery</em>: a blog about my adventures in bird watching
nb_NO: <em>Klekkeriet</em>: En blogg om mine eventyr som fugletitter

en: Large header with dark background
nb_NO: Stor sidetopp med mørk bakgrunn

en: Illustration of a flying bird
nb_NO: Illustrasjon av en flyvende fugl

en: Header with image background
nb_NO: Sidetopp med bildebakgrunn

en: Header with image background and overlay
nb_NO: Sidetopp med bildebakgrunn og overlegg

en: Default header
nb_NO: Standard sidetopp

en: Centered header with navigation, social links, and salmon background
nb_NO: Midtstilt sidetopp med navigasjon, sosiale lenker og laksebagrunn

en: Header with centered logo
nb_NO: Sidetopp med midtstilt logo

en: Header with centered logo and black background
nb_NO: Sidetopp med midtstilt logo og svart bakgrunn

en: Learn More
nb_NO: Lær mer

en: Welcome to<br>the Aviary
nb_NO: Velkommen til<br>Volieren

en: Wide image with introduction and buttons
nb_NO: Bredt bilde med introduksjon og knapper

en: A film about hobbyist bird watchers, a catalog of different birds, paired with the noises they make. Each bird is listed by their scientific name so things seem more official.
nb_NO: En film amatørfuglekikkere, en katalog over forskjellige fugler, med lydene de lager. Hver fugl er oppført med sitt vitenskapelige navn slikk at det ser mer profesjonelt ut.

en: Extended Trailer
nb_NO: Utvidet filmtrailer

en: Video trailer
nb_NO: Video-trailer

en: Angelo Tso<br>Edward Stilton<br>Amy Jensen<br>Boston Bell<br>Shay Ford
nb_NO: Angelo Tso<br>Edvin Stilton<br>Anne Jensen<br>Boston Bell<br>Shay Ford

en: Featuring
nb_NO: Med

en: <em>Warble</em>, a film about <br>hobbyist bird watchers.
nb_NO: <em>Sangfugl</em>, en film om <br>amatørfuglekikkere.

en: Video with header and details
nb_NO: Video med topptekst og detaljer

en: Buy Tickets
nb_NO: Kjøp billetter

en: May 14th, 2022 @ 7:00PM<br>The Vintagé Theater,<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
nb_NO: 14. mai 2022 kl 19:00<br>Det Norske Teatret,<br>Kristian IVs gate 8<br>0164 Oslo

en: Illustration of a bird flying.
nb_NO: Illustrasjon av en fugl som flyr.

en: Illustration of a bird sitting on a branch.
nb_NO: Illustrasjon av en fugl som sitter på en gren.

en: Two images with text
nb_NO: To bilder med tekst

en: Join our mailing list
nb_NO: Bli med på vår e-postliste

en: Watch birds<br>from your inbox
nb_NO: Se fugler<br>fra din innboks

en: Subscribe callout
nb_NO: Handlingsdriver for abonnement

en: $150
nb_NO: kr 1500

en: Play a leading role for our community by joining at the Falcon level. This level earns you a seat on our board, where you can help plan future birdwatching expeditions.
nb_NO: Spill en ledene rolle i vårt fellesskap ved å bli med på nivået falk. Dette nivået gir deg plass i vårt styre, hvor du kan hjelpe med planleggingen av fremtidige fuglekikking-ekspedisjoner.

en: Falcon
nb_NO: Falk

en: $75
nb_NO: kr 750

en: Join at the Sparrow level and become a member of our flock! You’ll receive our newsletter, plus a bird pin that you can wear with pride when you’re out in nature.
nb_NO: Bli med på nivået spurv og bli medlem av flokken! Du vil motta vårt nyhetsbrev, samt en fuglenål du kan bære med stolthet når du er ute i naturen.-

en: Sparrow
nb_NO: Spurv

en: $25
nb_NO: kr 250

en: Help support our growing community by joining at the Pigeon level. Your support will help pay our writers, and you’ll get access to our exclusive newsletter.
nb_NO: Hjelp til å støtte vårt voksende fellesskap ved å bli med på nivået due. Din støtte vil hjelpe oss betale våre skribenter, og du vil få tilgang til vårt eksklusive nyhetsbrev.

en: Pigeon
nb_NO: Due

en: Pricing table
nb_NO: Pristabell

en: Emery Driscoll
nb_NO: Elin Drangstad

en: May 20th, 2022, 6 PM
nb_NO: 20. mai 2022 kl 18

en: Amy Jensen
nb_NO: Anne Jensen

en: May 18th, 2022, 7 PM
nb_NO: 18. mai 2022 kl 19

en: The Swell Theater<br>120 River Rd.<br>Rainfall, NH
nb_NO: Trøndelag Teater<br>Prinsens gt. 20<br>7012 Trondheim

en: Doug Stilton
nb_NO: Dag Stilton

en: May 16th, 2022, 6 PM
nb_NO: 16. mai 2022 kl 18

en: The Vintagé Theater<br>245 Arden Rd.<br>Gardenville, NH
nb_NO: Oslo Nye Teater<br>Rosenkrantz' gate 10<br>0159 Oslo

en: Jesús Rodriguez
nb_NO: Jens Robertsen

en: May 14th, 2022, 6 PM
nb_NO: 14. mai 2022 kl 18

en: Speaker Series
nb_NO: Fordragsholder-serie

en: List of events
nb_NO: Oversikt over arrangementer

en: Illustration of a flying bird.
nb_NO: Illustrasjon av en flygende fugl.

en: Painting of ducks in the water.
nb_NO: Maleri av endre i vannet.

en: Layered images with duotone
nb_NO: Lagdelt bilde med duotone

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: Jesús Rodriguez, Doug Stilton, Emery Driscoll, Megan Perry, Rowan Price, Angelo Tso, Edward Stilton, Amy Jensen, Boston Bell, Shay Ford, Lee Cunningham, Evelynn Ray, Landen Reese, Ewan Hart, Jenna Chan, Phoenix Murray, Mel Saunders, Aldo Davidson, Zain Hall.
nb_NO: Jens Rodriguez, Dag Stilton, Emery Driscoll, Megan Perry, Rowan Price, Angelo Tso, Edward Stilton, Anne Jensen, Boston Bell, Shay Ford, Lee Cunningham, Evelynn Ray, Landen Reese, Ewan Hart, Jenna Chan, Phoenix Murray, Mel Saunders, Aldo Davidson, Zain Hall.

en: An icon representing binoculars.
nb_NO: Et ikon som forestiller en kikkert.

en: Large list of names
nb_NO: Stor liste over navn

en: A beautiful bird featuring a surprising set of color feathers.
nb_NO: En nydelig fugl med overraskende fargerike fjær.

en: Hummingbird
nb_NO: Kolibri

en: Hummingbird illustration
nb_NO: Illustrasjon av kolibri

en: Image with caption
nb_NO: Bilde med undertekst

en: Featured posts
nb_NO: Fremhevede innlegg

en: Divider with image and color (light)
nb_NO: Skillelinje med bilde og farge (lys)

en: Divider with image and color (dark)
nb_NO: Skillelinje med bilde og farge (mørk)

en: Footer with title, tagline, and social links on a dark background
nb_NO: Sidebunn med tittel, slagord, sosiale lenker og mørk bakgrunn

en: Footer with social links and copyright
nb_NO: Sidebunn med sosiale lenker og opphavsrett

en: Footer with query, title, and citation
nb_NO: Sidebunn med spørring, tittel og sitering

en: Footer with query, featured images, title, and citation
nb_NO: Sidebunn med spørring, fremhevede bilder, tittel og sitering

en: Footer with navigation and citation
nb_NO: Sidebunn med navigasjon og sitering

en: © Site Title
nb_NO: © Nettstedstittel

en: Footer with navigation and copyright
nb_NO: Sidebunn med navigasjon og opphavsrett

en: Footer with logo and citation
nb_NO: Sidebunn med logo og sitering

en: Default footer
nb_NO: Standard sidebunn

en: Dark footer with title and citation
nb_NO: Mørk sidebunn med tittel og sitering

en: https://wordpress.org
nb_NO: https://nb.wordpress.org

note: Translators: WordPress link.
en: Proudly powered by %s
nb_NO: Stolt drevet av %s

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Latest posts
nb_NO: Siste innlegg

en: Blog footer
nb_NO: Sidebunn for blogg

en: We are a rogue collective of bird watchers. We’ve been known to sneak through fences, climb perimeter walls, and generally trespass in order to observe the rarest of birds.
nb_NO: Vi er et løst felleskap av fuglekikkere. Vi har vært kjent for å snike oss gjennom gjerder, klatre på gjerder og overtre eiendomsgrenser for å observere de sjeldneste fuglene.

en: About us
nb_NO: Om oss

en: Footer with text, title, and logo
nb_NO: Sidebunn med tekst, tittel og logo

en: Pages
nb_NO: Sider

en: Query
nb_NO: Spørring

en: Headers
nb_NO: Sidetopper

en: Footers
nb_NO: Sidebunner

en: Featured
nb_NO: Fremhevede

note: Author URI of the theme
en: https://wordpress.org/
nb_NO: https://nb.wordpress.org/

note: Author of the theme
en: the WordPress team
nb_NO: WordPress-gruppen
